Supplementler ile ilgili herşey burada!

BCAA 12.000 Powder 136.90 ₺

BCAA 12.000 Powder

Yazar
Kullanıcılar
  • Tat
  • Performans
  • Karışabilirlik
  • Fiyat
  • Editörün Notu

BCAA nedir? ne işe yarar?

Vücudun üretemediği ve dışarıdan alınması gereken temel gerekli amino asitlerden üçü olan BCAA’lar ( L-Leucine, L-Valine, ve L-Isoleucine) kas gelişimi için kritik öneme sahiptir, çünkü BCAA’lar karaciğerde değil doğrudan kas içinde metabolize edilirler. Yoğun antrenman yapan, kas kaybının önüne geçmek isteyen ve yağsız kas kazanımı hedefleyen herkes için BCAA kullanmak yararlı olur.

Eğer beslenme programınızı (diyetinizi) çift zincirli amino asitlerle (BCAA’larla) desteklemeye karar verirseniz deneyimleyeceğiniz ilk şey sağlıklı bir bağışıklık sistemidir. Spor salonuna her gidişinizde vücudunuza inanılmaz bir düzeyde stres yüklersiniz. Eğer vücudunuz bu stres seviyesini tamamen tolere edemezse kas gelişiminizin antrenman sonrası yenilenme sürecinde problemlerle karşılaşacağınıza ek olarak hastalanma riskiniz de artacaktır.

Diyetinizi BCAA’larla desteklemeniz durumunda deneyimleyeceğiniz ikinci büyük fayda genel amino asit düzeyinde eksiklik yaşamamaktır. Yarışma hazırlığı yapanlar gibi ağır diyet uygulayanlar ya da vejeteryan beslenme düzeyini tercih edenler temel gerekli amino asitleri yeteri kadar alamamak riskiyle karşı karşıyadır; bu yüzden düzenli BCAA alımı bu açığı kapatmak için kullanılabilir.

Düzenli antrenman yapan bir sporcu olarak vücudunuzda olan protein sentezi oranının ne kadar yüksek olduğu muhtemelen sizi en çok ilgilendiren konulardan biridir. Yeni kas kütlesi sadece protein sentezi meydana gelirken oluşur ve yeni kas kütlesi oluşurken aynı zamanda mevcut kas kütlesi de onarılır; bu süreci ne kadar hızlandırırsanız sonuçlarını da o kadar çabuk görürsünüz. Bu sürecin başladığından emin olmak için vücudumuza ilk önce dokulara yapı taşı olacak, sonra ise bu işlem için gerekli olan enerjiyi sağlayacak besinleri sunabilmeliyiz. Karbonhidratlardan temin edilen glukoz bu ihtiyaçların ikincisini karşılarken ilkini aminoasitler karşılar. BCAA’lar glukoz moleküllerinin vücuda alınmasıyla ortaya çıkan insülin ile kombine edildiğinde bu oran daha da hızlı bir şekilde artar.

Ultimate BCAA 12.000 Powder Özellikleri:

–  1 servisi 7.6 gramdır.

– 1 servisinde 3000 mg lösin, 15oo mg valin, 1500 mg izolösin bulunur.

– 1 servisinde toplam 6 gram bcaa içerir.

– Karpuz ve pink lemonade aromaları mevcuttur.

Kullanım Önerisi:

1 porsiyon BCAA’yı 500 ml su veya tercih ettiğiniz soğuk bir içecek ile karıştırınız. Günde 2 porsiyon (tercihen antrenman öncesi ve sonrası) tüketiniz.

Ultimate BCAA 12000 powder içeriği:

bcaa-powder-12000-pink-lemonade-51-nutrition-fact

468 ad

2 Yorum

  1. BCAA’nın kralı hem mg yüksek hem tadı güzel daha nolsun başka da bcaa almam bu varken.. baya da uzun süre gidiyo hemen bitmiyo 🙂 🙂

  2. mg ı yuksek ama gereksiz pahalı

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyunuzu belirleyin