Supplementler ile ilgili herşey burada!

L-carnitine liq 1800 mg 120 ₺

L-carnitine liq 1800 mg

Yazar
Kullanıcılar
  • Tat
  • Performans
  • Karışabilirlik
  • Fiyat
  • Editörün Notu

L-Carnitine nedir, ne işe yarar?

L-Carnitine uzun zincirli yağ asitlerini vücudun enerji santralleri olan mitokondrilere taşıyarak, yağlardan enerji elde edilmesini ve bununla beraber yağların yakılmasını sağlar.
L-Carnitine günümüzde yağlarından kurtulmak isteyen insanlar kadar performansını arttırmak isteyen sporcular tarafından da tercih edilmektedir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, L-Carnitine aerobik performansı arttırarak sporcuların daha uzun süre performanslarını korumalarını sağlar. Sporcuların birçoğunun L-Carnitine kullanarak hem kilolarından kurtulduğu hem de sportif verimlerini arttırdıkları bilinmektedir. L-Carnitine’nin dışarıdan ek olarak alınmasının sebebi, vücutta yeterince üretilememesi ve gıdalarda yeterince bulunmamasıdır. L-Carnitine olmadan yağların yanmayacağını göz önüne alırsak, vücuttaki az L-Carnitine seviyesi yağların da az yakılacağı anlamına gelir.
Kolesterol ve trigliserid seviyesinin düşümüne de direk katkısı olan L-Carnitine kalp kaslarının güçlenmesine ve oksijen kullanabilme kapasitesinin arttırılmasında etkili olan çok önemli bir amino asittir. Vejeteryanlarda eksikliği fazlasıyla görüldüğü için, ek olarak almaları tavsiye edilmektedir.

Multipower – L-Carnitine Liquid 1.800 Mg kullanımı:

Antrenmana başlamadan 20-30 dk önce 1 ampul alınız.

Neden Multipower L-Carnitine? Multipower L-Carnitine’ler Carnipure logolu olduğu için tercih edilmelidir.

Multipower L-Carnitine’ler sağlığa zararlı mı, yan etkisi var mı? L-Carnitine’in herhangi bir yan etkisi olmadığı için güvenle tercih edilebilir. Tüm Multipower ürünleri gibi Multipower L-Carnitine’ler ‘de hiç bir şekilde ilaç değildir, doping streoid ve hormon takviyesi içermez. Bu sebeple sağlığınız üzerinde herhangi bir yan etkisi yoktur. Tüm Multipower ürünleri helal sertifikalıdır.

 

l-carnitine-liq-1800-mg-71-nutrition-fact

468 ad

3 Yorum

  1. multipowerin l-carnitinini tek gecerim

  2. çocugumun dogumundan sonra 2 kutu kullandım diyetle sporla baya bir kilo vermiştim, yine almayı düşünüyorum

  3. Bende çok etkili olmamıştı ama sanırım ben de pek beslenmeme dikkat etmemiştim. bi ara bidaha denemek lazım

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyunuzu belirleyin