Supplementler ile ilgili herşey burada!

Splenda Sugar Alternative 30 ₺

Splenda Sugar Alternative

Yazar
  • Tat
  • Performans
  • Karışabilirlik
  • Fiyat
  • Editörün notu

SPLENDA Tatlandırıcı nedir?

Splenda ® sukraloz bazlı, ABD’nde en çok kullanılan tatlandırıcıdır. Düşük kalorili tatlandırıcı olarak şeker yerine kullanılabilir, Aspartam ve Sakarin içermez.

Hem tablet hem de granül (toz) halinde olan Splenda ® , şekere alternatif olarak ya da diğer tatlandırıcıların kullanıldığı her yerde kullanılabilir. Tablet halindeki Splenda ® sıcak ve soğuk içeceklerde, granül halindeki Splenda ® yemeklerde ya da kek, kurabiye gibi hamur tatlılarında da şeker yerine tercih edilebilir.

SPLENDA güvenli mi?
Evet. Sukraloz’un, güvenilirliğini ölçmek için 100′den fazla deney yapılmıştır. Sonuçlar FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Yönetimi) ve çeşitli bilim dallarından gelen uluslararası uzmanlar tarafından bağımsız olarak değerlendirilmiştir. FDA ve diğer önemli sağlık otoriteleri, sukraloz’un herkes (hamileler, çocuklar, kilo kontrolünde veya diyabetli olan kişiler) tarafından kullanılabileceği sonucuna varmışlardır.

Splenda ® ‘nın %85′i vücut tarafından hemen atılır, metabolizmaya karışmaz. Diğer %15′i kısa sürede atıldığından birikim yapmaz. Bu özellikSplenda® ‘nın güvenilirliğinin en önemli kanıtıdır. Sukraloz 80 ülkede, 4000′den fazla üründe kullanılmaktadır.

Güvenlik çalışmalarının sonuçlarından bazıları :

  • Bilinen yan etkisi yoktur.
  • Ömür boyu günde 20 kg şekere eşdeğer kullanım testlerinde dahi toksik etkisi tespit edilmemiştir.
  • Kanserojen değildir.
  • Gebelikte bebeğin gelişimini etkilemez.
  • Sinir hücrelerine zarar vermez.  Splenda ® Tatlandırıcı ‘TÜRKİYE KANSERLE SAVAŞ VAKFI’ tarafından desteklenmektedir.

Hamile, emziren kadınlar, çocuklar ve zayıflamak isteyenler SPLENDA kullanabilir mi?
Evet. FDA’nın yapılmasını şart koştuğu, sukraloz’un hamilelik ve emzirme dönemlerinde güvenli olduğunu  gösteren araştırmalar sonucunda sukraloz’un anne sütüne geçmediği görülmüştür. Özellikle hamilelik ve emzirme dönemlerinde Splenda ® fazla kalori alımını engellemeye yardımcıdır.

Splenda® ile tatlandırılmış kek ve tatlılar, kilo kontrolü altındaki çocukların ihtiyaçlarına alternatiftir.

Splenda ® granül sayesinde fazladan kalori almadan sevdiğiniz tüm yiyecek ve tatlıları şimdi daha özgürce tüketebilirsiniz.

Splenda ® formunuzu korumanıza avantaj sağlar.

468 ad

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyunuzu belirleyin